Czym są i dlaczego warto stosować suplementy na odchudzanie?

ByDaniel

Czym są i dlaczego warto stosować suplementy na odchudzanie?

Rynek suplementów na odchudzanie stale powiększa się. Produkty te dostępne są dziś w wielu wersjach począwszy od sposobu ich działania po formę i rodzaj ich dawkowania. Przed rozpoczęciem korzystania z suplementów warto wybrać te, które będą idealnie dopasowane do potrzeb konkretnego organizmu, jednak warto pamiętać, że największe efekty przyniesie połączenie ich stosowania ze zbilansowaną, zdrową dietą oraz regularnym wysiłkiem fizycznym.

Czym są i jak działają suplementy na odchudzanie?

Suplementy na odchudzanie podobnie jak pozostałe suplementy są środkiem spożywczym, który został stworzony w celu uzupełnienia codziennej, dobrze zbilansowanej diety. Mimo to, że nie są one produktem leczniczym (jak np. antybiotyki), powinny być stosowane z rozwagą oraz zgodnie z zaleceniami producenta. W ich składzie powinny znaleźć się skoncentrowane dawki minerałów, witamin oraz pozostałych składników, które odznaczają się wyraźnym efektem odżywczym dla organizmu. W zależności od zastosowanego rodzaju suplementów mogą powodować określony efekt fizjologiczny taki jak zahamowanie łaknienia, zmniejszenie ochoty spożywania słodkich produktów czy przyspieszenie tempa przemiany materii.

Najważniejsze rodzaje suplementów wspomagających odchudzanie

Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje suplementów, które wspomagają proces odchudzania i zaliczyć do nich należy:

-hamujące apetyt,

-przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej,

-przyspieszające metabolizm,

-blokujące wchłanianie do organizmu węglowodanów i tłuszczy,

Produkty hamujące apetyt w swoim składzie dużą zawartość błonnika, który absorbując wodę pęcznieje w żołądku i daje uczucie sytości. Suplementy na odchudzanie zmniejszające wchłanianie tłuszczów i węglowodanów wiążą się z nimi już w pierwszych odcinkach układu pokarmowego, dzięki czemu są wydalane z organizmu podczas wypróżniania się. Suplementy przyspieszające przemianę materii, aby były skuteczne powinny w swoim składzie zawierać wyciągi z zielonej lub czerwonej herbaty, a także ekstrakt z grejpfruta. Z kolei tzw. fat burnery zwiększają temperaturę organizmu i są idealne dla osób wykonujących regularnie ćwiczenia fizyczne.

About the author

Daniel administrator